Způsoby, jak učinit svatbu udržitelnější

Udržitelná svatba

Vaše svatba je oslavou krásné budoucnosti, která vás a vašeho nastávajícího čeká. Při plánování tohoto výjimečného a vzrušujícího dne byste měli zvážit, jak můžete svůj obřad učinit udržitelnějším a snížit jeho dopad na životní prostředí. Odhaduje se, že svatby vyprodukují více než 1 miliardu kilogramů odpadu a do atmosféry přispějí 157 miliony tun CO2 ročně. I když chcete, aby byl váš den dokonalý, existuje mnoho způsobů, jak ho udělat nejen zábavnějším, ale také ekologičtějším.

Například řezané květiny vypadají krásně v květinových vazbách, ale nevydrží zdaleka tak dlouho jako hrnkové rostliny, jako jsou orchideje nebo postřikové růže. Zdobení s nimi zajistí stejnou krásu vaší události, ale bez odpadu. Při výběru místa konání obřadu a/nebo recepce zvažte ty, které mají certifikaci LEED, abyste snížili svou uhlíkovou stopu. Toho byste se ostatně mohli držet i v rámci ostatních lifestylových aktivit.

Dobré plánování vyžaduje dobré zdroje

Při pořádání hostiny doporučujeme zaměstnávat dodavatele, kteří používají potraviny z místních zdrojů, protože se tím snižuje znečištění způsobené zasíláním surovin ze vzdálených míst. Místo toho, abyste si koupili jednorázové talíře, sklenice a nádobí, bylo by rozumné si je pronajmout na opakované použití. Pokud navíc nabízíte kyvadlovou dopravu mezi obřadem a hostinou, zabráníte tím dalšímu znečišťování životního prostředí, které by lidé způsobovali řízením.

Když se svým snoubencem plánujete společnou zářivou budoucnost, zvažte, zda pro své prsteny nezvolit diamanty vypěstované v laboratoři místo těch, které pocházejí z dolů. Jedná se o etičtější alternativu Chcete-li, aby vaše svatba byla udržitelnější, podívejte se na přiložený zdroj, kde najdete další nápady.

Publikováno: 14. 01. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Zvěřinová