Tipy a rady

Jak zaplatit svatbu

Svatba je událostí příjemnou, romantickou i veselou. Je ale i událostí, která rozhodně něco stojí. Ptáte se, jak zaplatiti svatbu? Možností je několik. Některé jsou klasické a jiné rozhodně nedoporučujeme nikomu. Ideální je, když si na ni vyděláte – třeba online a z pohodlí domova přes tento web jako blogerka či influencerka. Ale nabízí se i mnohé další způsoby.

Rodiče nevěsty? Většinou už ne

Celkem dlouhou dobu existovala tradice, že svatbu platí rodiče nevěsty. Tato tradice je však v moderním světě přece jenom minulostí. Je jenom velmi málo svateb, kde chce toto respektovat právě rodina nevěsty, a zároveň i rodina ženicha. Nyní se raději na tuto tradici neodkazujte, jelikož by to mohlo výrazně narušit mezilidské vztahy. No není lepší ten influcener marketing?

Samotný ženich a nevěsta

Velmi často dochází k tomu, že si svatbu zaplatí ženich a nevěsta sami. Je to hlavně proto, že nechtějí, aby jim do svatby rodiče mluvili. Ti si často myslí, že když na ní dají část svých peněz, mají právo mluvit do toho, jak bude svatba vypadat. Proto si budoucí novomanželé raději volí tu cestu, kdy využijí vlastní úspory. Většinou ale nakonec dojde k tomu, že jim rodiče přispějí – a to ve formě většího peněžního daru. Obě strany tak jsou spokojeni. Toto je ta nejčastější forma.

S pomocí rodičů

Situace, kdy část peněz dají budoucí novomanželé a část dají obě rodiny. Ideální možnost, jak mít jasně stanovený rozpočet a vědět, s kolika penězi lze počítat. Obvykle to bývá více, než když vše financují jenom novomanželé. Svatba tak může být mnohem větší i lepší. Na druhou stranu je zde právě riziko spojené s tím, že obě rodiny budou mít o svatbě své představy.

Hlavně si nepůjčovat

Svatba lze udělat i svépomocí, za minimum peněz. Pamatujte, že je a bude vždy lepší tato možnost, než si na svatbu brát půjčku. Lze požádat rodinu i okolí o pomoc, a ta velmi ráda přiloží ruku k dílu. Díky tomu může svatba vyjít skutečně jenom na nižší desítky tisíc, které se mohou i snadno vrátit v podobě následných finančních darů.

Přidat komentář

Klikněte a přidejte komentář