Domů » Znáte tajemství šestinedělek?
Tipy a rady

Znáte tajemství šestinedělek?

Máte v okolí maminku, která nedávno porodila, vypadá skvěle, stále se usmívá a nestěžuje si na probdělé noci? Vzpomínáte na vlastní začátky mateřství, kdy jste se nevyspalá ploužila jako stín a chvílemi si nevěděla rady, jak malého křiklouna udržet v pohodě, uspat, anebo mu ulevit od bolení bříška? Patrně jste nebyla matka – nosička.

Nošení dětí se stalo fenoménem a my vám řekneme proč. Poučené maminky totiž vědí, že aby bylo dítě uchráněno od vnějších rušivých vlivů a cítilo se v klidu a bezpečí, mělo by být co nejblíž matčinu teplu a vůni. V praxi to znamená odklon od postýlek, košíčků a kolébek, kde jsou děti stále samy. Trendem se stalo šátkování nebo užívání nosítka, což splňuje princip osobního kontaktu „tělo na tělo“ dítěte a matky.

Úleva pro mámu i dítě

Možná právě namítáte, že neustálé „tahání“ miminka na sobě musí být pro maminku velmi vyčerpávající, opak je ale pravdou. Není nic sebedestruktivnějšího než když novopečená maminka, která je po porodu oslabená a unavená, musí neustále k plačícímu miminku vstávat a chovat jej. Umístění dítěte v šátku nebo nosítku je pro oba praktické a pohodlné.

Žena má totiž úvaz na trupu a volné ruce, což je velké plus. Dítě je umístěno v ergometrické poloze, která mu umožňuje pohodlné, a hlavně zdravé spočinutí. Využívá se přirozené polohy ala „klubíčko“, které je dítěti vlastní ještě z dělohy, přičemž se klade důraz na umístění hlavičky vůči tvarování páteře a správného tvaru nožiček z hlediska kyčlí. Zjednodušeně řečeno, tělo dítěte má navozovat tvar písmena „C“ a tvar nožiček kopírovat písmeno „M“.

Jaké nosítko vybrat?

Maminka se rovněž může ocitnout před rozhodnutím, zda pořídit nosítko látkové nebo šátkové. Šátkové nosítko bývá jemné, krásné a se zajímavými vzory. Šátková nosítka jsou mnohem lepší pro nošení malých miminek, protože jsou měkčí, lépe dítě obejmou a podepřou. Musíme ale upozornit, že tato nosítka jsou ale i háklivější na opotřebení. Obvykle se více žmolkují, u některých zase snáze vytaháte nitky. Nošením těžších dětí více změknou a mohou trochu ztratit tvar.

Látková nosítka jsou vhodnější pro větší děti. Jsou jednoznačně odolnější zejména vůči mechanickému poškození a obvykle zůstanou i déle hezká. Nebývá u nich až takový problém s praním. Ať už vyberete to nebo ono, věřte, že neuděláte chybu a počáteční investice se vrátí. Za prvé ušetříte za kočáry (hluboký, sporťák i golfy) a za druhé je po nosítkách taková poptávka, že jej bez problému prodáte, až jej nebudete potřebovat.

Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny.

ZkusNositko.cz

K Hádku 1576/12

Praha-Dubeč

107 00

Tel: 777 534 728

Email: info@zkusnositko.cz

https://www.zkusnositko.cz/

Přidat komentář

Klikněte a přidejte komentář