Domů » Jak sepsat svatební oznámení
Příprava svatby

Jak sepsat svatební oznámení

Plánujete svatbu? Oznamte to svému okolí. Pokud se ptáte, jak sepsat svatební oznámení, máme pro vás několik tipů. Hned na začátku je dobré se rozhodnout, zda ho vyrobíte kompletně svépomocí, nebo si ho objednáte. My doporučíme možnost číslo dvě.

Představte se

Ano, na každém, svatebním oznámení by mělo být uvedeno, kdo bude tou hlavní osobou na svatbě. Nesmí tedy chybět současné celé jméno ženicha a celé jméno nevěsty. Spolu s tím je třeba na oznámení dodat, že jste se jako zamilovaní rozhodli vstoupit do svazku manželského. Tím svatební oznámení splní svou základní funkci.

Kdy a kde

Oznamujete svatbu a tak nesmíte zapomenout ta informace o tom, kdy a kde se koná. Jsou tři základní fakta, která nesmí na svatebním oznámení chybět. První je samozřejmě místo, kterým může být konkrétní úřad, ale třeba i hrad a zámek, nebo rozkvetlá louka. Dále je důležité přesné datum včetně roku. Vše doplňte také časem. A to přesným, na který máte objednaný obřad. Svatebčané vědí, že je povinností dostavit se dříve, jelikož úderem dané hodiny již vše oficiálně začne.

Přidejte veršík

Pokud nechcete žádné moderní oznámení, ale chcete spíše klasiku, je vhodné nezapomenout na veršík. I ten patří mezi rady, jak sepsat svatební oznámení. Může to být něco, co oba milujete a co vás charakterizuje, nebo lze zajímavý dohledat na internetu. Každopádně by neměl být nijak výrazně dlouhý.

Nic více na oznámení nepište

Toto je základ, který úplně stačí. Nic více na svatební oznámení nepatří. Pokud chcete zmínit i informace o svatebních darech, o pozvání k obědu, nebo na večerní raut, na oznámení to rozhodně nepište. K tomu slouží samostatné kartičky, které k němu můžete přiložit. Mimo jiné i proto, že oznámení je určeno nejenom svatebním hostům, ale také širšímu okolí, kterému budete chtít sdělit, že se budete se svým manželem nebo manželkou brát.

Přidat komentář

Klikněte a přidejte komentář