Domů » Klíčící miska: Perfektní svatební dar pro příznivce zdravého životního stylu
Svatební dary

Klíčící miska: Perfektní svatební dar pro příznivce zdravého životního stylu

Čím potěšit někoho, koho na zahradničení příliš neužije nebo pro něj nemá dostatečný prostor? Nevadí! Vitamíny si dnes lze vypěstovat za pár dní i na kuchyňské lince. Naklíčená semena mají vysokou nutriční hodnotu. Lze je přidávat do salátů, pomazánek nebo jimi posypat chléb. Díky speciální sklenici a miskám na klíčení, které u nás nově seženete, můžete někomu udělat velkou radost a usnadnit přípravu klíčků.

Jaká semena a proč klíčit?

To, že naklíčená semena jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů už se ví dlouho. Pokud si k vám do kuchyně tento trend ještě nenašel cestu, nevadí. Na jeho vlně se můžete svézt teď, co v nabídce máme speciální sklenice a misky na klíčení. Tyto produkty od společnosti „Zdravý den” vám klíčení usnadní.

Na klíčení je vhodná řada semen – semena póru, ředkviček, brokolice, hořčice, řeřichy, čočky, rukoly, fazolí, fenyklu, ječmene, pšenice a tak podobně. Upřednostnit byste vždy měli semena v bio kvalitě. Klíčení semen netrvá dlouho. Už za pár dní si můžete chutné klíčky přidat například do salátu. Koktejl vitamínů a minerálů, který klíčky obsahují, posílí imunitu a zpestří váš jídelníček.

Správné příslušenství = hravé nakličování

Nakličování semen není nijak těžké. Hravě jej zapojíte do dalších činností, které v kuchyni automaticky provádíte. Ovšem nějakou pozornost si klíčení vyžádá. Co může být kamenem úrazu při nakličování, je potřebná pravidelná zálivka a proplachování semen v průběhu jejich klíčení. Tím klíčkům zajistíte vláhu a zamezíte vzniku plísně. Ovšem když umístíte sklenici se semeny na méně viditelné a frekventované místo, snadno se stane, že na klíčky zapomenete. Nejlépe tak uděláte, když si semínka necháte klíčit na viditelném místě, třeba rovnou na kuchyňské lince. Proto ale není vhodná jakákoliv sklenice. Ideální je naše speciální příslušenství pro klíčení semen, které nejen dobře vypadá, nýbrž je i efektivní.

Díky klíčkům lze doplnit jídelníček o široké spektrum vitamínů a chutí zábavnou formou.

Více na www.Cestabylin.cz

Přidat komentář

Klikněte a přidejte komentář