Domů » Olivový dárek potěší nejen gurmány, je to středomořská klasika
Svatební dary

Olivový dárek potěší nejen gurmány, je to středomořská klasika

Jak být originální, pokud jde o dárky? Je to velmi jednoduché, vyřadit vše, co už jste dříve darovali a přijít naopak na něco, co by nedaroval už nikdo další. A mimochodem, vybírat něco nevšedního přitom nemusíte vůbec dlouho, zvláště pokud znáte jižní kuchyni a dobře víte, co nabízí. Díky olivovému oleji totiž můžete mít prezent pro své blízké vyřešený. Dostanou dárek plný zdraví a výborné chuti, což je sama o sobě kombinace, která láká nejen příznivce moderního životního stylu.

Grilování, ale i příprava zeleninových salátů

Pochutnejte si společně, protože ke každému jídlu stačí opravdu jen pár lžic. Dárek může nejen vonět, ale mít i zajímavou chuť a prospět zdraví, to jsou hned tři velká plus najednou. Olivový olej na náš stůl nepřišel náhodou, protože získal to nejlepší istrijské, krétské či andaluské doporučení a teprve poté se vydal na cestu na sever. Jaký je vlastně ideální dárek pro ženu? Odpovědět si musí samozřejmě každý sám, ale tekuté zlato, jak se olivovému oleji říkává už od antiky, přeci ani nemůže být špatnou volbou, že?

Pak už zbývá jediné – vymyslet recepty, se kterými opravdu zabodujete u svých přátel nebo členů rodiny. Variantou pro líné nedělní odpoledne během jarních a letních měsíců může být třeba polévka jako je gazpacho. Jinak řečeno, rajčata má přeci každý rád, zvláště ta, co jsou vybarvená poctivým středomořským sluncem.

Desítky možností napříč každou kuchyní…

A co si dnes dáte dobrého? Tisíciletí s olivovým olejem znamenala pro lidstvo spoustu příležitostí, jak si zpříjemnit den. Vybírejte jej ale pečlivě, protože extra panenská varianta od soukromých farmářů, kteří zdědili svůj um od předků a vnesli do něj něco nového, si žádá pozornost. Vůně po mandlích, zralém ovoci nebo další příjemná aromata, to už záleží na vás, co si konkrétně vyberete – protože možnosti jsou vážně pestré…