Domů » Rady a tipy jak vybrat kabelku nejen do společnosti
Oblečení a doplňky

Rady a tipy jak vybrat kabelku nejen do společnosti

Dámská kabelka je víc než jen doplněk – je to výrazný, dominantní prvek a každodenní společník. Kabelku s sebou pravděpodobně nosíte celý den, takže bez ohledu na příležitost potřebujete pohodlný, univerzální a stylový model. A samozřejmě by měla vydržet nešetrné zacházení, takže se nevyplácí šetřit na kvalitě. Pokud vaše stávající kabelka uvedenou charakteristiku nesplňuje, nevadí. Připravili jsme pro vás několik nejdůležitějších tipů, kterými byste se měli při výběru svého příštího kousku řídit – od uvážení příležitosti až po zohlednění vašeho jedinečného typu postavy.

Tip č. 1 – Berte ohled na svůj tělesný typ

Podle expertů na módu je při výběru kabelky velmi důležité zohlednit svůj tělesný typ. I když všichni souhlasíme s tím, že si máme kupovat především to, co se nám líbí, je dobré myslet na to, jak kabelka vypadá s vaší postavou.

Pro co nejlichotivější vzhled je obvykle dobré zvolit kabelku ve tvaru, který je opakem vaší postavy. Jste-li štíhlá a vysoká, vyzkoušejte tašky se šlachovitým, krátkým tvarem, jako jsou například tašky v hobo stylu či typu kbelík.

Jste-li spíše drobná, pravděpodobně se budete chtít držet dál od nadměrných tašek, které vaši postavu zahlcují. Ideální jsou menší crossbody tašky a elegantní společenské kabelky.

Pro dívky s křivkami jsou dobrou volbou velké krabicové či strukturované tašky. Naopak by se měly vyhýbat příliš malým taškám.

Tip č. 2 – Hledejte univerzální kabelku

Je hezké mít různé tašky k různým outfitům. Pokud však nemáte prostředky, energii ani čas na to, abyste kabelky sladili s každým outfitem ve svém šatníku, vyberte si několik kabelek, které jsou dostatečně univerzální, aby se hodily k více kouskům ve vašem šatníku. Hnědé kabelky a černé tašky se hodí téměř ke všemu. Ale nezůstávejte jen u nich – odstíny bílé, kožené a metalické barvy také vypadají skvěle k mnoha outfitům a nabízejí k základní černé svěžejší alternativu.

Tip č. 3 – Mějte na paměti obsah

Při výběru kabelky se zamyslete nad tím, co v ní obvykle nosíte. Jste dívka, která si do kabelky jednoduše vloží peněženku, rtěnku a telefon? Pokud ano, možná si vystačíte s malou kabelkou. Pokud však máte tendenci nosit v kabelce spoustu věcí, doporučujeme kabelku typu bucket bag nebo tote bag. Nejenže je to teď trendy, ale zároveň nabízí spoustu prostoru. Nevypadá tak velká jako brašna, ale má dost místa na to, aby se do ní vešly všechny vaše nezbytnosti.

Tip č. 4 – Vybírejte si kvalitní věci

Pravděpodobně jediná věc, kterou držíte v ruce častěji než kabelku, je váš telefon. Proto nešetřete na kvalitě a raději investujte do dražšího a kvalitnějšího kousku. Když si částku rozpočítáte na jednotlivé dny, zjistíte, že vás kvalitní kabelka denně nestojí více než šálek kapučína. Platí to ostatně i pro ostatní doplňky a oblečení. Například i takové společenské sandále, za které se nebudete zdráhat zaplatit o něco více, vám vydrží celou sezónu.

Tip č. 5 – Myslete na příležitost

Doporučujeme, abyste při výběru mysleli na příležitost a na to, kde budete tašku nosit. Například některé tašky, které jsou ideální na víkend, nemusí být rozumnou volbou pro den v práci nebo formální večírek.

Pokud chcete vypadat uvolněně, zvolte nenápadné tašky typu hobo. Nabízejí dojem opotřebovanosti, který vypadá moderně a drsně. Na slavnostnější události nebo do práce se dobře hodí strukturovaná taška s horním uchem.

Potřebujete sportovnější tašku, která vám nechá volné ruce? Messenger tašky z nylonu, kůže nebo plátna můžete snadno nosit přes tělo.

A samozřejmě – pokud míříte na výjimečnou událost, večerní šaty skvěle doplní krásná večerní kabelka. Barevně ji slaďte se svými šaty a vyberte si spojku v zářivé barvě nebo experimentujte s módní kovovou spojkou.