Domů » Jaký jsem si vybrala šicí stroj?
Inspirace a trendy

Jaký jsem si vybrala šicí stroj?

Před časem jsem navštívila kamarádku, která si koupila skvělý šicí stroj na patchwork. Po dlouhém váhání si vybrala šicí stroj Brother NV1800Q. Věnuje se hodně šití patchworku a quiltování a já obdivuju její tvořivost a trpělivost při šití.

Samozřejmě na tom má obrovský podíl i zmíněný šicí stroj, do kterého jsem se okamžitě taky zamilovala. Tento šicí stroj má velký prostor mezi jehlou a tělem stroje, takže tam v pohodě vejde i velká patchworková deka, v základní výbavě je spousta patek včetně patky na sešívání patchworkových dílků, tří patek pro quiltování, kráčející patky na sešívání dekových sendvičů a nechybí ani nezbytný rozšiřující stolek. Jenom za toto příslušenství navíc bych u jiných modelů, kde to není v základní výbavě, dala majlant. To ani nemluvím o tom, že má stroj kolenní páku, takže kamarádka může volně quiltovat a držet materiál oběma rukama. Při zastavení si pak patku zdvihne buď nastavením stroje na automatický přízdvih patky nebo kolenem pomocí kolenní páky.

Návykový je i automatický odstřih nitě (nemusíte věčně hledat nůžky) a líbí se mi spousta ozdobných, quiltovacích i pružných stehů. Můj syn je teď ve věku, kdy má věčně rozbitá kolena, takže mi kamarádka ukazovala i to, jak tento stroj umí šít do boku – šije i vlevo a vpravo a na navlečené nohavici ušije čtvereček. Ona tak při přišívání záplat na kolena nemusí nohavici párat. Fantastická funkce.

Do Vánoc je sice daleko, ale já už píšu Ježíškovi.