Detektivní práce začíná. Jak změřit velikost zásnubního prstenu?

Už jste si promysleli, jak požádáte přítelkyni o ruku. Máte před očima celou romantickou scénu jejíž ústředním bodem je nádherný zásnubní prsten, který jí navléknete na prst. A nastává zapeklitá otázka. Jak změřit velikost zásnubního prstenu tajně, opatrně a nenápadně?

Dokonalý romantický okamžik

Trocha romantiky by měla patřit do života každého zamilovaného páru, který má před svatbou. Proto i žádost o ruku by měla proběhnout tak, aby se z ní stal krásný, nezapomenutelný okamžik. V hlavní roli je samozřejmě zásnubní prsten. Ačkoliv budete vybírat dlouho a pečlivě jeho zpracování a vybírat kamínek, jednomu se neubráníte. Musíte najít odpověď na otázku, jak změřit velikost zásnubního prstenu. To musíte provést opatrně, tajně, a hlavně s co největším předstihem, aby dotyčná nepojala podezření, že se schyluje k důležitému okamžiku.

Tipy pro malé detektivy, jak změřit velikost zásnubního prstenu

1. Odložené prstýnky

Na první pohled jednoduchá věc, ale je třeba si nastudovat přesný postup měření a také si povšimnout na kterém prstu vaše vyvolená měřený prstýnek nosí. Každý prst je jiný, dokonce je jiný i prst na levé a pravé ruce. Odložený prstýnek si můžete změřit na svém prstu a zapamatovat si, kam až ho navléknete nebo si obkreslit vnitřní průměr na papír (raději několikrát a ostrou tužkou), nákres pak přinést do klenotnictví. Velikost prstýnku je vnitřní strana s přesností na 0,1 mm.

2. Zapojte sestru nebo maminku

Dobrým spiklencem vám bude sestra, maminka nebo kamarádka vaší budoucí nevěsty. Sestry i maminky většinou vzájemně velikost prstýnku znají nebo dokonce mají velikost stejnou. Navzájem si jistě prstýnky půjčovaly a rozdíly si pamatují. Pomoci vám může i kamarádka vaší přítelkyně. Třeba tak, že půjde nakupovat a vybírat obyčejný prstýnek pro sebe a poprosí o vyzkoušení vaší přítelkyni pod záminkou, že chce vidět z větší vzdálenosti, jak prstýnek na ruce vypadá.

3. Dárek k svátku nebo narozeninám

Kdo má trpělivost a plánuje předem, může koupit běžný prstýnek a nenákladný prstýnek jako dárek k valentýnu, svátku, narozeninám nebo pro jinou příležitost. Pak už snadno zjistíte správnou velikost. Ještě lepší je tuto variantu použít po domluvě s některým z rodinných příslušníků. Dárek bude na oko od někoho jiného než od vás.

4. Nepřesná měření

S rizikem, že nebudete mít velikost prstenu změřenou přesně, můžete zkusit prst změřit pomocí provázku během spánku. Hrozí však, že přítelkyni probudíte. Měkký provázek také nemusí odpovídat tvrdému kovu, který pak nepůjde navléci přes kloub. Obavy stranou, i kdybyste vybrali a koupili špatnou velikost, vše se dá ve zlatnictví upravit. Někdy dokonce bezplatně. Pusťte se do výběru!

Publikováno: 26. 01. 2019 / Aktualizováno: 12. 03. 2024

Kategorie: Zásnuby

Autor: Milena Zvěřinová