Domů » Minimalismus, udržitelnost a další svatební trendy pro rok 2021
Inspirace a trendy

Minimalismus, udržitelnost a další svatební trendy pro rok 2021

Zajímá vás, jaké šaty, květiny, barvy a motivy budou tento rok vládnout českým svatbám? Vysněná svatba vypadá pro každého jinak, ale pokud hledáte inspiraci, neuškodí poohlédnout se po současných trendech.

Jaké svatební šaty, květiny a barvy letí tento rok?

Pandemie koronaviru zatočila s veškerými společenskými akcemi včetně svateb. Mnozí uzavření sňatku se zklamáním odložili na neurčito, jiní se rozhodli pro tzv. micro wedding neboli mini svatbu.

Intimní obřady o 10-30 lidech mají své kouzlo a možná, že i po uvolnění bude více lidí volit tento typ obřadu.

Okázalost a pompéznost vzala za své a populárním motivem současných svateb je minimalismus, udržitelnost a přirozenost.

Šaty

Co se týče svatebních šatů v oblibě, jsou teď hlavně sofistikované linie a jednoduchý střih bez výrazných ozdob.

Tento rok jsou zejména populární dlouhé balonové rukávy.

Při výběru materiálu se určitě neminete se saténem, krajkami ale třeba i s transparentními látkami.

Pokud toužíte po spektakulárnějších šatech, nemusíte se obávat. Trendy jsou teď také vrstvené sukně, volánky, neobvyklé vzory nebo šaty se zajímavými geometrickými tvary.

Tento rok si zkrátka na své přijde každá nevěsta, ať už bude hledat dlouhé a splývavé šaty nebo dokonce krátké svatební šaty.

Při výběru šatů však také nezapomeňte na pánský svatební oblek pro ženicha či dětské šaty pro družičku a ty nejmenší hosty.

Barvy

Klasickou nebo lomenou bílou nic nemůžete zkazit. Letos jsou však na vzestupu světle pastelové a pudrové barvy. Větší zastoupení mají také nude neboli tělové odstíny.

Květiny

V rámci květin převládají orchideje, pivoňky, růže a hortenzie.

Dort

Většina lidí teď pro svou svatební hostinu volí tzv. nahé dorty. Jsou to jen o holé korpusy spojené krémem. Pokud se vám to zdá až příliš skromné, ozdobte si váš dort třeba jedlými květinami, ovocem či polevou.

Lokalita

Svatby venku a v přírodě jsou už pár let čím dál tím oblíbenější a letos tomu není jinak. Místa konání svateb tak jsou například mlýny, stodoly, statky nebo dokonce stany.

Našli jste potřebnou inspiraci k plánování vaší svatby? Budete následovat zmíněné trendy, nebo máte o své svatbě úplně jinou představu?