Svatební boty: Jak vybrat ty pravé pro váš velký den?

Svatební Boty

Výběr bot podle stylu svatby

Svatba je jedním z nejkrásnějších dnů v životě, a proto chce každá nevěsta vypadat co nejlépe. K dokonalému vzhledu neodmyslitelně patří i ty pravé svatební boty. Výběr bot by se měl řídit nejen vkusem nevěsty, ale také stylem svatby a místem konání obřadu a hostiny.

Pro romantickou svatbu na zámku se skvěle hodí elegantní lodičky na vysokém podpatku, zdobené krajkou, perlami nebo třpytivými kamínky. Pokud plánujete svatbu v boho stylu, vsaďte na pohodlí a originalitu. Skvělou volbou jsou sandálky s třásněmi, baleríny s květinovými motivy nebo dokonce i stylové kovbojské boty. Pro svatbu v přírodě, například na louce nebo na pláži, jsou ideální boty na klínku nebo svatební sandály bez podpatku. Nezapomínejte, že v botách strávíte celý den, proto je důležité, aby byly pohodlné a neotlakovaly vás.

Nebojte se experimentovat a vybrat si boty, které podtrhnou váš osobní styl a ve kterých se budete cítit skvěle. Ať už zvolíte jakýkoli typ bot, nezapomeňte si je před svatbou důkladně rozchodit, abyste si svůj velký den užila naplno a bez zbytečných bolestí nohou.

Pohodlí na prvním místě

Svatební den je plný emocí, smíchu a tance. Poslední věc, kterou chcete řešit, jsou bolavé nohy. Proto je pohodlí svatební obuvi naprosto zásadní. Nezáleží na tom, jak krásné boty jsou, pokud v nich nevydržíte stát, natož tančit celou noc. Naštěstí existuje spousta stylových a zároveň pohodlných možností.

Základním pravidlem je vybírat boty z kvalitních materiálů, jako je pravá kůže nebo semiš. Tyto materiály se přizpůsobí tvaru vaší nohy a zajistí tak maximální komfort. Důležitá je také správná velikost. Nebojte se vyzkoušet boty s ponožkami, které budete mít na sobě v den D. Nezapomeňte, že nohy během dne natékají, proto je lepší zvolit o něco volnější střih.

Pokud plánujete svatbu venku, zvažte boty s nízkým podpatkem nebo bez podpatku. Vysoké podpatky se můžou bořit do trávy a znesnadňovat chůzi. Pro venkovní svatby jsou ideální sandály, baleríny nebo elegantní boty na klínku.

Nepodceňujte ani výběr svatebních ponožek nebo punčoch. Měly by být z prodyšného materiálu a neměly by se zařezávat do kůže. Pokud si nejste jistí výběrem, poraďte se s odborníky v prodejně svatební obuvi. Rádi vám pomohou najít ty nejpohodlnější boty pro váš velký den.

Materiál a barva bot

Výběr materiálu a barvy svatebních bot je stejně důležitý jako u šatů. Ovlivňuje nejen celkový vzhled, ale i pohodlí nevěsty během celého dne. Nejoblíbenějším materiálem pro svatební obuv je stále kůže. Je prodyšná, přizpůsobí se tvaru nohy a působí luxusně. Vybírat můžete z různých druhů kůže, od hladké, přes lakovanou až po semišovou.

Alternativou kůže je satén. Boty ze saténu vypadají elegantně a romanticky, hodí se zejména k šatům z tohoto materiálu. Nevýhodou saténu je jeho náchylnost k poškození a horší udržovatelnost.

Barva bot by měla ladit s barvou šatů. Nejoblíbenější volbou je bílá, ivory nebo champagne. Pokud máte šaty v barvě ivory, volte boty ve stejném odstínu, aby nevznikl nežádoucí kontrast. Stále více nevěst se ale nebojí experimentovat a volí boty v různých barvách, například v pudrově růžové, světle modré nebo stříbrné.

Nezapomínejte, že svatební boty budete mít na sobě celý den, proto je důležité vybrat si pohodlný střih a výšku podpatku. Pokud nejste zvyklá na vysoké podpatky, zvolte raději nižší nebo platformu, která vám zajistí větší stabilitu.

Svatební boty, to není jen doplněk. Jsou to první krůčky do nového života, a ty si zaslouží být pohodlné a krásné zároveň.

Eliška Dvořáková

Výška podpatku a tvar špičky

Výběr svatebních bot je stejně důležitý jako výběr šatů. Boty ovlivňují celkový vzhled a pohodlí nevěsty během celého dne. Výška podpatku a tvar špičky bot jsou dva klíčové faktory, které je třeba zvážit.

Výška podpatku by měla být úměrná výšce nevěsty a ženicha a také místu obřadu. Vysoké podpatky prodlouží siluetu a dodají elegantní vzhled, ale na nerovném terénu nebo při dlouhém stání mohou být nepohodlné. Nižší podpatky nebo boty bez podpatku jsou pohodlnější variantou, která se hodí pro venkovní svatby nebo pro nevěsty, které nejsou zvyklé na nošení vysokých podpatků.

Tvar špičky bot ovlivňuje celkový styl a také pohodlí. Špičaté boty působí elegantně a žensky, ale mohou být pro některé nevěsty nepohodlné. Kulaté nebo otevřené špičky poskytují více prostoru pro prsty a jsou pohodlnější pro celodenní nošení.

Při výběru výšky podpatku a tvaru špičky je důležité zvážit vlastní preference a pohodlí. Nevěsta by si měla vybrat boty, ve kterých se cítí pohodlně a sebevědomě, aby si mohla užít svůj výjimečný den naplno.

Zkoušení a rozchození bot

Svatební den je dlouhý a vyžaduje hodně času na nohou, proto je klíčové mít pohodlné boty. Nezáleží na tom, jestli jste si vybrali elegantní lodičky, pohodlné baleríny nebo stylové sandálky, klíčem k bezproblémovému dni je jejich důkladné rozchození. Neodkládejte to na poslední chvíli! Ideálně začněte s rozcházením bot několik týdnů před svatbou. Zpočátku je noste doma na krátkou dobu, třeba při vaření nebo sledování televize. Postupně prodlužujte dobu nošení a zvyšte zátěž, například krátkou procházkou po okolí. Pokud cítíte tření nebo otlaky, ošetřete problematická místa náplastí nebo speciálními gelovými vložkami do bot. Nezapomeňte, že i zdánlivě pohodlné boty můžou po delším nošení způsobit nepohodlí. Pro jistotu si s sebou na svatbu vezměte náhradní, pohodlnější pár bot, abyste si mohly v případě potřeby ulevit. Vaše nohy vám poděkují a vy si tak užijete svůj den naplno bez zbytečných starostí.

Srovnání svatebních bot
Vlastnost Lodičky Balerínky Sandálky
Výška podpatku Vysoký (5-12 cm) Nízký (0-3 cm) Různá
Pohodlí Méně pohodlné Velmi pohodlné Pohodlné
Formálnost Velmi formální Méně formální Nejméně formální
Cena (Kč) 1500 - 5000+ 800 - 3000+ 500 - 2500+

Doplňky a ozdoby na boty

Svatební boty, stejně jako ty pro svatební obřad, si zaslouží speciální pozornost. Doplňky a ozdoby jim dodají na originalitě a eleganci. Oblíbené jsou saténové stuhy, které se vážou kolem kotníku a dodávají botám romantický nádech. Pro decentní zdobení poslouží elegantní brože s perlami nebo krystaly, které se připínají na špičku boty. Pokud toužíte po výraznějším prvku, zvolte třpytivé spony s kamínky. Pro milovnice vintage stylu jsou tu krajkové aplikace nebo perličky, které se dají našít přímo na boty. Nezapomeňte, že ozdoby by měly ladit s celkovým stylem šatů a doplňků.

Při výběru doplňků a ozdob myslete na pohodlí. Příliš těžké ozdoby by mohly znepříjemnit pohyb a tanec. Důležité je také zvolit kvalitní materiály, které vydrží nápor celodenního nošení. Nebojte se experimentovat a vybrat si ozdoby, které podtrhnou vaši osobnost a styl.

Cena a rozpočet na svatební obuv

Svatební boty jsou důležitou součástí outfitu každé nevěsty a ženicha. Ovlivňují nejen celkový vzhled, ale i pohodlí během celého svatebního dne. Kolik ale vlastně investovat do svatební obuvi? Cena svatebních bot se může pohybovat v širokém rozmezí od pár stovek až po desítky tisíc korun. Záleží na mnoha faktorech, jako je značka, materiál, design a zdobení.

Obecně platí, že za kvalitní kožené boty od renomované značky zaplatíte více než za boty z umělého materiálu od neznámého výrobce. Pokud máte omezený rozpočet, zkuste se poohlédnout po slevách nebo výprodejích. Mnoho obchodů nabízí svatební obuv se slevou mimo sezónu nebo v rámci speciálních akcí.

Při stanovování rozpočtu na svatební obuv je důležité zvážit i další faktory. Pokud plánujete svatbu v přírodě, budete potřebovat pohodlné boty na nižším podpatku. Naopak, pro svatbu v luxusním prostředí se hodí elegantní lodičky na vysokém podpatku. Nezapomeňte ani na to, že boty byste si měli před svatbou několikrát rozchodit, aby vás v den D netlačily.

Tipy pro nákup bot online

Nákup svatebních bot online může být pohodlný a výhodný, ale je důležité dodržovat pár tipů, abyste si vybrali ty pravé. Než začnete s prohlížením, určete si rozpočet a styl bot, který se hodí k vašim šatům a celkovému tématu svatby. Prohlédněte si nabídku různých e-shopů a porovnejte ceny, materiály a recenze od ostatních nevěst. Věnujte pozornost tabulce velikostí, protože se může u jednotlivých značek lišit. Pokud si nejste jistí svou velikostí, objednejte si raději o číslo větší i menší, abyste si je mohli vyzkoušet doma.

Při výběru bot myslete na pohodlí. Svatební den je dlouhý a vy si ho chcete užít bez bolavých nohou. Zvolte boty z kvalitních materiálů, které vám nebudou dřít nohy. Pokud plánujete svatbu venku, zvažte boty s nižším podrážkem nebo bez podpatku. Nezapomeňte si boty objednat s dostatečným předstihem, abyste je stihli v případě potřeby vyměnit nebo nechat upravit. Po doručení si boty vyzkoušejte doma na koberci a ujistěte se, že vám perfektně sedí a jsou pohodlné.

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: nákupy

Autor: Milena Zvěřinová

Tagy: svatební boty | boty určené pro svatební obřad