Svatba v Moravskoslezském kraji: Řekněte si své Ano v srdci Moravy!

Svatba Moravskoslezský Kraj

Kouzlo Beskyd a Jeseníků

Moravskoslezský kraj se svými Beskydami a Jeseníky nabízí kouzelné prostředí pro svatbu snů. Horské scenérie s loukami plnými květin a lesy vonícími jehličím vytváří romantickou kulisu pro váš velký den. Představte si obřad pod širým nebem s výhledem na majestátní vrcholky hor, kde vám k nohám budou padat sluneční paprsky. Po obřadu se můžete s hosty přesunout do tradiční roubené chalupy, která dýchá historií a nabízí útulné prostředí pro svatební hostinu. Zde si pochutnáte na lahodných specialitách moravskoslezské kuchyně a oslavíte svůj svatební den v kruhu nejbližších. Svatba v Moravskoslezském kraji není jen o krásné přírodě, ale také o pohostinnosti místních lidí, kteří vám pomohou vytvořit nezapomenutelný den. Ať už sníte o komorní svatbě v přírodě nebo o velkolepé oslavě, Beskydy a Jeseníky vám nabídnou to pravé prostředí pro váš výjimečný den.

Tradice svatebního dne

Svatba v Moravskoslezském kraji je specifická svými zvyky a tradicemi, které se dědí po generace. Mnoho z nich se zachovává dodnes a dodávají svatbám v tomto regionu jedinečnou atmosféru. Typickým zvykem je "svatební strom", který se zdobí barevnými stuhami a symbolizuje štěstí a plodnost. Ženich ho staví před domem nevěsty v předvečer svatby a nevěsta ho zdobí s družičkami. Další tradicí je "předávání nevěsty", kdy otec vede nevěstu k oltáři a symbolicky ji předává ženichovi. Během obřadu se často zpívají lidové písně a po něm následuje bujará zábava s tancem a hudbou.

Moravskoslezská svatba se neobejde bez tradičních pokrmů a nápojů. Na stole nesmí chybět "svatební koláče", "frgály" a samozřejmě slivovice. Zábava často trvá až do rána a je plná her a soutěží. Mezi oblíbené patří například "únos nevěsty", kdy ženich musí nevěstu najít a vykoupit zpět od kamarádů. Svatba v Moravskoslezském kraji je tak nezapomenutelným zážitkem, který spojuje tradice s moderními prvky a vytváří neopakovatelnou atmosféru.

Svatební veselí v Moravskoslezském kraji, to je jako tanec plamenů v krbu - hřejivé, plné života a s vůní domova.

Eliška Krásnohorská

Místní speciality na stole

Svatba v Moravskoslezském kraji by nebyla úplná bez bohaté hostiny plné tradičních lahůdek. Místní kuchyně je proslulá svou sytostí a lahodnými chutěmi, které uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky. Na svatební tabuli nesmí chybět voňavá hovězí polévka s játrovými knedlíčky, která zahřeje na duši i na těle. Za ní následuje hlavní chod, kterým bývá nejčastěji vepřová pečeně s křupavou kůrčičkou a lahodným zelím. Oblíbenou variantou je také pečená kachna s lokšemi a červeným zelím. Vegetariáni si pak pochutnají na smaženém sýru s bramborovou kaší, který je v tomto kraji velmi populární. Sladkou tečkou na závěr pak bývají tradiční moravské koláče s mákem, tvarohem nebo povidly. Hosté si také rádi smlsnou na štrúdlu s jablky a rozinkami nebo na nadýchaných buchtičkách se šodó. Svatební hostina v Moravskoslezském kraji je zkrátka gastronomickým zážitkem, na který se nezapomíná.

Vlastnost Svatba v Moravskoslezském kraji Svatba v jiném kraji (např. Praha)
Průměrná cena 250 000 Kč 350 000 Kč
Počet svateb ročně 5 000+ 10 000+
Popularita venkovních svateb Střední Vysoká

Hudba a zábava pro všechny

Moravskoslezský kraj se pyšní bohatou hudební tradicí a zábava na svatbách zde má své nezaměnitelné kouzlo. Od temperamentních polských melodií na Těšínsku po valašské lidové písně v Beskydech, možnosti jsou nekonečné. Živá hudba je vždy sázkou na jistotu. Zkušená kapela vám zahraje k tanci i poslechu, a to nejen tradiční melodie, ale i moderní hity. Chcete-li dodat svatbě punc originality, zvažte cimbálovou muziku. Ta roztančí malé i velké a vnese do svatební oslavy nezapomenutelnou atmosféru. Pro milovníky modernějších žánrů se nabízí DJ, který se postará o pestrý hudební program dle vašeho gusta. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, nezapomeňte na svatební hry a zábavu, která vaše hosty zaručeně pobaví a utuží vztahy mezi nimi. Moravskoslezský kraj nabízí nespočet možností, jak prožít nezapomenutelnou svatební oslavu plnou hudby, tance a zábavy.

Ubytování pro hosty z dálky

Moravskoslezský kraj láká k uspořádání svatby nejen svou krásnou přírodou, ale i bohatou historií a spoustou zajímavých míst. Pokud plánujete svatbu v tomto malebném koutě České republiky a očekáváte hosty z daleka, ubytování pro ně bude jistě jednou z hlavních starostí. Naštěstí je Moravskoslezský kraj na svatby dobře připraven a nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro každý vkus a rozpočet.

Pro romantické duše se nabízí ubytování na zámcích a hradech, kterými je kraj proslulý. Zámecké hotely poskytují luxusní zázemí a nezapomenutelnou atmosféru. Pokud preferujete spíše komornější prostředí, můžete zvolit ubytování v některém z malebných penzionů či stylových chalup, které se nacházejí v blízkosti Beskyd či Jeseníků. Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější variantu, jsou k dispozici hotely a penziony ve městech, jako je Ostrava, Opava či Frýdek-Místek.

Při výběru ubytování je důležité zvážit nejen jeho polohu a cenu, ale také kapacitu a dostupnost v termínu svatby. V hlavní sezóně je vhodné rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, a to zejména pokud se svatba koná o víkendu. Nezapomeňte také informovat hosty o možnostech dopravy na místo ubytování a zpět na místo konání svatby.

Tipy na svatební fotografie

Moravskoslezský kraj nabízí nespočet kouzelných míst, která dodají vaší svatební fotografii nezapomenutelnou atmosféru. Zvažte pro focení industriální prostředí dolů Landek Parku v Ostravě, romantické zákoutí hradu Hukvaldy nebo malebné vinice Beskyd. Pro snímky s nádechem historie se vydejte do Slezskoostravského hradu v Opavě nebo na zámek Raduň. Nezapomeňte na krásu přírody! Lysá hora, přehrady Šance a Kružebník nebo Arboretrum Nový Dvůr nabídnou úchvatné scenérie pro vaše fotografie.

Při výběru fotografa se zaměřte na jeho znalost Moravskoslezského kraje a zkušenosti se svatební fotografií. Projděte si jeho portfolio a ujistěte se, že jeho styl odpovídá vašim představám. Nebojte se s fotografem prodiskutovat vaše přání a nápady na focení. Dobrý fotograf vám rád poradí s výběrem lokací i svatebního harmonogramu, aby na focení byl dostatek času a vy si tento den užili bez stresu.

Svatba snů v srdci kraje

Moravskoslezský kraj, kraj s bohatou historií a úchvatnou přírodou, se stává stále oblíbenějším místem pro svatby. A není se čemu divit! Od majestátních Beskyd, přes malebná údolí až po historická města, tento kraj nabízí nekonečné možnosti pro nezapomenutelnou svatbu.

Snoubitelé si mohou vybrat z široké škály romantických míst. Co takhle říct si své „ano“ na zámku v Hradci nad Moravicí s výhledem na rozlehlý park? Nebo upřednostňujete komornější atmosféru roubené chalupy v Beskydech? Moravskoslezský kraj má co nabídnout každému.

Kromě samotného obřadu láká tento region i na bohaté možnosti svatebního veselí. Od stylových restaurací s tradiční kuchyní, přes moderní hotelové sály až po venkovní prostory s dechberoucí kulisou. Ať už sníte o komorní oslavě s nejbližší rodinou, nebo o velkolepé hostině, v Moravskoslezském kraji najdete to pravé místo pro váš velký den.

Svatba v Moravskoslezském kraji je zárukou nezapomenutelných zážitků. Krása okolní přírody, bohatá historie a pohostinnost místních obyvatel promění váš svatební den v pohádku.