Jak se dělají svatby ve světě

Obsah článku:
  1. Čína
  2. Indie
  3. Turecko
  4. Švédsko
Jak vypadá taková typická česká svatba, to většina lidí asi ví. Jak to tomu ve světě? Podívejme se na několik příkladů, jak může taková svatba vypadat. Některé jsou skutečně více než zajímavé.

Čína

Jak vypadá typická svatba v této zemi? Je zajímavá hlavně pro oblečení, které volí oba budoucí novomanželé. Pokud se podíváme na šaty nevěsty, tak nejsou bílé, jako je tomu standardem u nás. Je volena především červená barva, která patří mezi tradiční. Jinou barvu oblečení i ženich. Ten si v Číně nebere klasický tmavý oblek, ale jeho outfit má žlutou barvu. Pro mnohé tradiční svatby je často přednější samotná oddací listina, než výměna prstenů, které jsou jenom dodatečným symbolem.

Indie

Zajímavostí místních svateb je především to, z čeho se skládá samotná hostina. Pokud pomineme hovězí maso, tak si na ostatní druhy Indové celkem potrpí. Jinak je tomu ale v případě svatební hostiny. Zde pravidla jasně nařizují, že ta musí být složena výhradně a jenom z vegetariánských jídel. Milovníci masa se bez něho tento den musí obejít. Tato země má však v souvislosti se svatbou ještě jeden zajímavý unikát, a to fakt, že kromě snubního prstenu by měla mít nevěsta ještě jeden, určený na prst u nohy.

Turecko

I když svatební akt jako takový se příliš neliší od tradic v okolí, je unikátní místo, kde se následně celá hostina s vazební veselí odehrává. Zatímco u nás to jsou spíše uzavřené prostory restaurací nebo různá venkovní prostranství, svatby v Turecku se odehrávají velmi často ve velkých hotelových komplexech. I z důvodu velkého množství pozvaných hostů. Nejčastěji se taková hostina koná ve venkovních prostorách, u bazénu.

Švédsko

Součástí obřadu je zde, podobně jako jinde v Evropě, polibek ženicha a nevěsty. Líbání je ale posunuto ještě o něco dále. Je zde totiž poměrně zajímavý zvyk. Všichni svatebčané – muži, musí po obřadu políbit nevěstu. Stejné je to i naopak. Všichni svatebčané – ženy, musí zase po obřadu políbit ženicha.

Publikováno: 11. 01. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Zvěřinová