Svatba bez rodiny a svědků? Jedině natajno

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste se nejraději na ten svatební humbuk vykašlali, utekli spolu s partnerem a měli svatbu jen ve dvou? Upřímně, proč ne? Pokud chcete spíše tajnou svatbu, tak vzhůru do toho. Vždyť je to jen váš den a vy si ho můžete uspořádat, jak jen se vám zlíbí.

Ušetří vám to nervy

Co je rozhodně výhodou oproti klasické svatbě je to, že se nebudete nervovat. Nikdo z blízkých vás nebude do ničeho tlačit. A ani vaše maminka vám nebude mluvit do výběru šatů, do toho, co vám na svatbě chybí a co byste ještě měla. Ani se seznamem hostů si nebudete lámat hlavu. Ušetřené peníze můžete investovat do svatební cesty a nebo přímo do tajné svatby. Vždyť kdo říká, že se musíte vzít v Česku? Co třeba v Cannes? Šampus, červený koberec a helikoptéra. I tak to jde.

Alternativy

Nechcete velkou svatbu, ale tajná svatba je pro vás až moc? No, co takhle využít malou svatbu, kde budou vaši svědci, rodiče a nejbližší hosté. Nebo můžete hosty pozvat až na dodatečnou oslavu. Záleží jen na vás.

Klasika prostě ne

A co se svatebních šatů týče, i zde je alternativa. Můžete zvolit bílou tylovou sukni, bílé tílko a bílé conversky. A že je to opravdu ulítlé? Ano, ale pokud jste spolu s partnerem takoví, tak co už - nakonec, vždyť když už i psi mohou mít vlastní instagram účet - proč ne svatba podle vlastních představ.

Malý tip

A jakou formou sdělíte svým blízkým, že jste svoji?  Můžete si zvolit například svatební oznámení po svatbě, které rozešlete. A nemusí to být přímo na papíře. Pošlete jim svatební trička, díky kterým dáte najevo, že jste se vzali. A nebo uspořádejte menší večírek a v těchto tričkách se ukažte!

Nedejte se

Pokud vám opravdu při pomyšlení na klasickou svatbu naskakuje husí kůže, tajná svatba bude pro vás to pravé. To, že nechcete klasický svatební příběh není nic špatného. A rozhodně nenechte druhé psát řádky za vás, protože život je jeden velký příběh a je jen na vás, jak si ho napíšete.

Publikováno: 27. 05. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Svatba

Autor: Milena Zvěřinová