Domů » Svatba v zahraničí
Svatební cesta

Svatba v zahraničí

Většina svateb probíhá v zemi obou manželů. V našem případě tedy v České republice. Možností ale může být i svatba v zahraničí, která se u mnohých párů jasně dostává do popředí. Co vše je o ní třeba vědět? Podívejte se.

Oblíbená místa jsou ta u moře

Když se řekne svatba v zahraničí, tak si každý představí hlavně pláž, moře, západ slunce a romantiku. Takové svatby v zahraničí jsou skutečně nejoblíbenější. I když mají své kouzlo, mají pochopitelně i svou negativní stránku. Velké svatby tohoto typu jsou téměř nerealizovatelné. Jak pro finanční náročnost, tak i proto, že ne každý se může uvolnit na několikadenní dovolenou.

Jak je to s platností?

Svatba v zahraničí je nejenom zajímavým zážitkem, ale očekává se od ní, že přijedete do České republiky jako novomanželé – a to i z úředního hlediska. Proto je dobré zohlednit vše, co souvisí s platností daného sňatku. Pokud jde o vaši způsobilost, je třeba splnit podmínky naší země – které nejsou nijak výrazně složité, což je velké plus.
Pokud jde o samotná pravidla sňatku, tedy daného aktu, musí vše proběhnout podle tamních zvyklostí. A to s ohledem na náležitost obřadu, nebo vyplněné dokumenty. Pamatujte, že když to bude v rámci EU, jsou tradice celkem podobné a pokud jde o dokumentaci, také má blízko k té naší.

Jde to i na klíč

Pokud se rozhodnete svatbu v zahraničí realizovat sami, je nutné kontaktovat zahraniční úřad – matriku, poptat tuto možnost a poté dát dohromady požadované doklady. Dobrým pomocníkem pro vás může být i takzvaná zvláštní matrika v Brně, které se právě zahraničními svatbami zabývá. A co když to chcete mít jednoduché? Jsou agentury, tuzemské i zahraniční, které daný typ svatby zrealizují takzvaně na klíč. Vše pro vás zařídí od A do Z a vašimi jedinými úkoly bude podepsat pár dokumentů a dostavit se ve správný datum a čas k odletu, nebo odjezdu.

Přidat komentář

Klikněte a přidejte komentář