Příprava svatby

Snubní prsten

S každou svatbou souvisí nejenom to, že si oba budoucí novomanželé řeknou své ANO, ale souvisí s tím také to, že se vymění snubní prsten. I když je to standardem, musíme říci, že to není povinností. Pokud jde o platnost manželství, tak na něho nemají prsteny žádný vliv. To je dobré vědět, pokud prsteny nenosíte, nebo nechcete mít svatbu příliš formální.

Jak by měl snubní prsten vypadat?

Konkrétní design necháme na ženichovi a nevěstě. Platí jenom dvě hlavní pravidla. Tím prvním je fakt, že by snubní prsten měl mít jednotný design. To znamená, že bude designový stejný jak v rámci varianty u žen, tak i u muže. Druhým pravidlem bývá to, že v prstenu nevěsty je vsazený jeden, nebo více kamenů. U muže se kameny nepoužívají.

Materiály jsou různé

Možností je na trhu celá řada a liší se nejenom svým vzhledem, ale i cenou. Pokud se podíváme na to nejdražší, je to rozhodně kombinace bílého zlata a briliantu, který je do prstenu vsazený. Mnohými je ale stále oblíbené i klasické zlato žluté. Když půjdeme do levnějších variant, je možné pořídit snubní prsten třeba ze stříbra, a jako kámen využít zirkon. Ani toto ještě není ta nejlevnější varianta, protože kdo chce ušetřit, může zvolit takzvanou chirurgickou ocel.

Pozor na jeho velikost

Připomeňme také, že snubní prsten je třebas vzhledem k jeho výrobě nutné objednat už předčasně. Proto pozor na správnou velikost. Obvykle se nakupuje ještě v zimních, nebo prvních jarních měsících. Svatba jako taková je však až v létě. Proto myslete na to, zda se vám povede nebo nepovede ještě nějaké to kilo shodit, stejně jako myslete na to, zda nejste během léta více opuchlí v oblasti prstů. Jedině tak půjde prsten dobře navléknout, stejně jako bude bez problémů sedět. Na druhou stranu stále je zde možnost nechat si prsten v budoucnu zvětšit, ale dokonce také zmenšit.

Přidat komentář

Klikněte a přidejte komentář