Jak uspořádat nezapomenutelnou svatbu? Stačí vybrat správné prostory

Ať už chystáte svatbu ve velkém stylu, nebo raději malou svatbu za pár korun, výběr místa rozhodně nepodceňujte – na podobnou událost totiž budete vzpomínat celý život. Jak vybrat prostory, které nadchnou vás i vaše hosty? A které faktory hrají při výběru největší roli? V našem článku vám poradíme, jak postupovat. Různých míst se vám nabízí celá řada – záleží asi hlavně na tom, kolik budete mít hostů, jak moc se do organizace svatby chcete zapojit vy sami a v jakém stylu by celý svatební obřad i hostina měly proběhnout. Půjde o klasickou svatbu, svatbu v boho stylu, DIY (neboli „do it yourself“), komorní přírodní obřad, retro nebo vintage svatbu či snad svatbu ve stále populárnějším boho stylu? Oblíbené jsou samozřejmě také tematické obřady v historických kostýmech. Vhodné místo volte podle vašich specifických požadavků a pokud možno tak, aby se vám organizace co nejvíce usnadnila.

Čím začít? Ujasněte si svá očekávání

Vše začíná výběrem svatebního data – od něj se odvíjí to ostatní. Datum ale také pochopitelně souvisí s vybranou lokalitou. Možná chcete, aby se svatba konala na zámku či na jiném turisticky atraktivním místě. V takovém případě si zjistěte dostupnost termínů s velkým předstihem. Nejlepší termíny bývají často již v lednu rozebrané, takže obecně platí – čím žádanější místo, tím dříve musíte provést rezervaci. Pokud si svatbu organizujete sami, rovnou se poohlédněte rovněž po restauraci, kde se bude konat svatební hostina, a zamluvte si termín.

Obřad i hostinu uspořádejte blízko sebe

Čím blíže, tím lépe. Nejvíce starostí bývá s přejížděním svatebčanů z místa na místo – zbytečně ztrácíte drahocenný čas. Proto je lepší (a hlavně pohodlnější pro všechny zúčastněné) zorganizovat vše v rámci jednoho komplexu. Jestli ale taková možnost nepřichází v úvahu, dbejte na to, aby cesta z obřadu k restauraci nebyla příliš komplikovaná a vaši hosté se neztratili – obzvlášť pokud si vaši prarodiče příliš nerozumí s moderními technologiemi a GPS v mobilním telefonu jim nic neříká.

Překvapte luxusním cateringem i zajímavým programem

Po letech si lidé nejvíce pochvalují jídlo a zábavu. Proto jim dopřejte kvalitní pokrmy i přípitek, na které jen tak nezapomenou. Jakmile proběhne slavnostní oběd, začnou se mnozí z nich nudit – dopředu připravte zábavní program na celý večer. Tradiční hry, tombola nebo třeba ochutnávka vín nesmí na vaší svatební hostině chybět. Přichystejte klidně i méně tradiční zábavu – třeba barmanský kurz, kde se hosté budou moci naučit, jak si namíchat vlastní koktejl. Podobné atrakce společně s cateringem, perfektním technickým zázemím a moderními sály různých velikostí, vám může nabídnout například centrum barmanské asociace Abzac.

Publikováno: 10. 03. 2020

Kategorie: Svatba

Autor: Milena Zvěřinová