Domů » Jak uspořádat nezapomenutelnou svatbu? Stačí vybrat správné prostory
Příprava svatby

Jak uspořádat nezapomenutelnou svatbu? Stačí vybrat správné prostory

Ať už chystáte svatbu ve velkém stylu, nebo raději malou svatbu za pár korun, výběr místa rozhodně nepodceňujte – na podobnou událost totiž budete vzpomínat celý život. Jak vybrat prostory, které nadchnou vás i vaše hosty? A které faktory hrají při výběru největší roli? V našem článku vám poradíme, jak postupovat.

Různých míst se vám nabízí celá řada – záleží asi hlavně na tom, kolik budete mít hostů, jak moc se do organizace svatby chcete zapojit vy sami a v jakém stylu by celý svatební obřad i hostina měly proběhnout. Půjde o klasickou svatbu, svatbu v boho stylu, DIY (neboli „do it yourself“), komorní přírodní obřad, retro nebo vintage svatbu či snad svatbu ve stále populárnějším boho stylu? Oblíbené jsou samozřejmě také tematické obřady v historických kostýmech. Vhodné místo volte podle vašich specifických požadavků a pokud možno tak, aby se vám organizace co nejvíce usnadnila.

Čím začít? Ujasněte si svá očekávání

Vše začíná výběrem svatebního data – od něj se odvíjí to ostatní. Datum ale také pochopitelně souvisí s vybranou lokalitou. Možná chcete, aby se svatba konala na zámku či na jiném turisticky atraktivním místě. V takovém případě si zjistěte dostupnost termínů s velkým předstihem. Nejlepší termíny bývají často již v lednu rozebrané, takže obecně platí – čím žádanější místo, tím dříve musíte provést rezervaci. Pokud si svatbu organizujete sami, rovnou se poohlédněte rovněž po restauraci, kde se bude konat svatební hostina, a zamluvte si termín.

Obřad i hostinu uspořádejte blízko sebe

Čím blíže, tím lépe. Nejvíce starostí bývá s přejížděním svatebčanů z místa na místo – zbytečně ztrácíte drahocenný čas. Proto je lepší (a hlavně pohodlnější pro všechny zúčastněné) zorganizovat vše v rámci jednoho komplexu.

Jestli ale taková možnost nepřichází v úvahu, dbejte na to, aby cesta z obřadu k restauraci nebyla příliš komplikovaná a vaši hosté se neztratili – obzvlášť pokud si vaši prarodiče příliš nerozumí s moderními technologiemi a GPS v mobilním telefonu jim nic neříká.

Překvapte luxusním cateringem i zajímavým programem

Po letech si lidé nejvíce pochvalují jídlo a zábavu. Proto jim dopřejte kvalitní pokrmy i přípitek, na které jen tak nezapomenou. Jakmile proběhne slavnostní oběd, začnou se mnozí z nich nudit – dopředu připravte zábavní program na celý večer. Tradiční hry, tombola nebo třeba ochutnávka vín nesmí na vaší svatební hostině chybět. Přichystejte klidně i méně tradiční zábavu – třeba barmanský kurz, kde se hosté budou moci naučit, jak si namíchat vlastní koktejl. Podobné atrakce společně s cateringem, perfektním technickým zázemím a moderními sály různých velikostí, vám může nabídnout například centrum barmanské asociace Abzac.

Přidat komentář

Klikněte a přidejte komentář